Компанію Valve можуть позбавити прав на Dota

Федеральний суд Північної Каліфорнії слухає справу про авторські права на серію Dota. Судді довелося досконально вивчити історію однієї з найпопулярніших ігор, яка народилася завдяки моду для Warcraft III в далекому 2002 році. У суді зустрілися одразу 4 компанії, включаючи Valve і Blizzard Entertainment. Гіганти ігрової індустрії судяться з компаніями Lilith Games і uCool, які розробляють мобільні ігри під назвами Dota Legends і Heroes Charge з використанням персонажів, сеттинга і інших елементів серії. І головне питання, яке розглядають в суді полягає в тому, чи є компанія Valve володарем авторських прав.Якщо розповідати історію гри коротко, в 2002 році Dota з’явилася на світ як мод для WarCraft III, автором якого виступив Кайл Eul Соммер (Kyle Sommer), і був правовласником персонажів, сеттинга і назви свого проекту. У 2003 році моддери створили Dota All-Stars, керівником якого був Стівен Guinsoo Фік (Stephen Feak). У 2005 році розвиток Dota All-Stars очолив Абдул IceFrog Ісмаїл (Abdul Ismail).

У 2009 році Ісмаїла запросили на роботу в Valve, після чого в 2010 році він продав авторські права свого нового роботодавця. Пізніше компанія також найняла і Eul і викупила у нього авторські права. Guinsoo запросили на роботу в Riot Games, розробників League of Legends, викупили його права на Dota, а потім продали Blizzard. Після анонса DOTA 2, в 2012 році, компанії Blizzard і Valve домовилися в суді про те, що Valve зможе називати ім’ям Dota самостійні ігри, в той час як Blizzard може використовувати цю назву для модифікацій для Warcraft і Starcraft. Фактично обидві компанії поділили права на Dota між собою.

Китайські компанії uCool і Lilith Ltd. спробували довести, що Dota є колективною роботою моддеров, але суд відхилив цей аргумент. Проте, суддя допускає, що Dota є відкритим проектом без будь-якого конкретного правовласника.

У призначеному для користувача угоді редактора карт WarCraft III йдеться, що автори модифікацій не можуть використовувати редактор карт «для комерційних цілей і отримання прибутку, включаючи поширення модів на самостійній основі або разом з іншим програмним забезпеченням». За словами судді, враховуючи, що Eul і IceFrog продали свої права на мод, їх дії можна розглядати як використання проекту для отримання прибутку, а значить і порушення користувальницької угоди з Blizzard.
У суді також підняли і повідомлення від творця Dota, датовану 23 вересня 2004 року, в якому він заявив, що відмовляється від авторських прав і дає свій дозвіл «всім бажаючим, випускати свої версії Dota» без його згоди. Суддя прийняв це повідомлення, як дозвіл для моддеров розвивати народився бренд, а не дозвіл для комерційних компаній випускати власні ігри під цією торговою маркою.

Остаточне рішення, суд поки не прийняв. Проте, існує ймовірність, що Dota назвуть колективним проектом, позбавляючи Valve авторських прав на серію в традиційному розумінні. З юридичної точки зору це ніяк не відіб’ється на Dota 2 і її подальший розвиток. Однак якщо Dota все ж визнають відкритим проектом, світ можуть заполонити численні клони гри з використанням одних і тих же героїв, сеттинга і інших елементів геймплея.

Аренда диванов для мероприятий, диван в аренду в Киеве с доставкой.

Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту.