Лампове почуття ностальгії. Огляд Syberia 3

У далекому 2004 році вийшла друга і, начебто, заключна частина популярного квесту Сибір. Здавалося б, ми проводили Ганса Форальберга разом з мамонтами, у Кейт Уокер очі все в сльозах від щастя. Чого ще треба? Хеппі енд красивою і незвичайної історії. Але розробники вирішили продовжити історію американської співробітниці адвокатської контори. Коли я вперше побачив анонс, мене відвідали змішані почуття. З одного боку – радість, з іншого – подив. Проте, я, як фанат серії, навмисно вирішив чекати і пройти гру відразу ж, як вона вийде. Так і вийшло.Сюжет виконаний в кращих традиціях серії

За збігом обставин, Кейт знаходять без свідомості юколу – древнє плем’я низькорослих чукч (ну або щось на зразок того). Вони виходжують дівчину і доставляють в місцеву лікарню. Там то і починаються пригоди.
Загальна атмосфера дійсно серйозного, але доброго квесту змушує зануритися в гру з головою. Суть в тому, що юколу потрібно зробити міграцію страусів по священному шляху, але це не проходить так гладко, як хотілося б (хто б міг подумати?).
Кейт вже відмовилася від старого життя і вирішила допомогти народу Півночі в їх нелегкій подорожі. Новий маршрут різноманітний – тут вам і маленький портове містечко, і занедбаний парк розваг, і навіть власний аналог Прип’яті – заражений місто Баранул.
Правда, не дивлячись на те, що в грі багато красивих локацій, в яких відразу ж пізнається почерк Бенуа Сокаля, є і ряд штампів. Оскільки дія гри відбувається в Сибіру, ​​то і російських виділили по-особливому. Тут і п’яний капітан, юшила горілку, і торговець міцними напоями і «сигаретами по-дешевці», і навіть половина населення першого на шляху міста Вальсембора ходять в шапках-вушанках. Ведмедів не вистачає.
Опрацювання персонажів місцями кульгає. Чого вартий головна парочка лиходіїв – Ольга Єфімова і одноокий полковник. Вони всіляко намагаються перешкодити головній героїні допомогти зробити міграцію, але це ніяк не обгрунтовують. Їм просто потрібно це зробити, і все тут.
По-справжньому цікаво спостерігати лише за Кейт, Оскаром (так, він тут теж є) і парочкою головних юколу.
Другорядні персонажі гри, що наповнюють локації, явно зробили крок вперед. Раніше з ними особливо то й поговорити не можна було, а зараз взаємодіяти можна з кожним, причому багато хто буде видавати фрази в залежності від сюжетної ситуації.

В Киеве по лучшей цене купить этажерку пластиковую с доставкой по Украине.

Загадки залишилися такими ж логічними, як і раніше

Тепер Кейт не тягне в кишені все підряд, авось, стане в нагоді. Правда, тут теж є свій нюанс – тригери. Щоб взяти деякі предмети, потрібно спочатку вчинити певну сюжетну дію.
Самі ж загадки залишилися на рівні – більшість з них можна вирішити самому, не читаючи проходження з Інтернету, потрібно лише трохи подумати. Є, звичайно, винятки, але вони часто зав’язані на локалізації Syberia 3. Наприклад, в одному квесті потрібно буде перевести час, а в підказці до вирішення написано «Обід», а не «Вечеря», що збиває з пантелику.

Без багів не обійшлося

Незважаючи на те, що графіка в Сибіру – не головне (хоча вона відверто застрягла на рівні 2007 року), оптимізація залишає бажати кращого. Це, напевно, один з найгірших портів з консолей. Про це нам говорить вже напис з завантажувального екрану: «Не вимикайте приставку під час збереження».
Гра і перейшла на повне 3D, але сильно зробила крок в графічному плані. І особисто мені не зрозуміло, чому на ультра-налаштуваннях FPS в грі може помітно «просідати», позначаючись на загальному враженні.
Багів теж досить. Я періодично помічав, як юколу провалюються під землю, деякі текстури фарбуються в рожевий колір і так далі. Гра явно потребує доопрацювання, ну не рівень 2017 року ця, хлопці.

А якщо ви думали, що лицьова анімація постраждала тільки в Mass Effect: Andromeda – ви помиляєтеся. Міміки в грі немає, від слова взагалі. Губи персонажів рухаються як попало, і це трохи засмучує.
Управління залишилося колишнім, але що іноді діється з камерою – розуму не зрозуміло. Іноді ракурси можуть самі по собі збиватися і привести до непроходження певного етапу. Ви просто не побачите якийсь предмет, тому що камера так вирішила.
Грати з клавіатури і мишки буває, часом, складно. Кейт біжить зовсім не в тому напрямку, в якому хотілося б. Доводиться по-кілька разів клацати клавіші руху, щоб задавати правильний вектор руху. Ось це дійсно розлютило.

Вердикт: чи варто грати

Syberia 3 виявилася дуже класною, атмосферної і досить логічною грою. Тут досить дивних механізмів, як і в минулих частинах, нестандартного застосування предметів, цікавих персонажів, а також захоплююча історія.
Проте, якийсь бекграунд-сторі тут немає. Гра створена виключно для фанатів і користувачеві, який хоче почати з цієї частини, буде важко освоїтися і зануритися у всесвіт Сибіру. Моя оцінка – 7,5 Кейт Уокер з 10.

Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту.